Dary pro Biskupství královéhradecké

Sbírky v diecézi - opatření

Bratři a sestry,
současná složitá a nelehká situace v souvislosti s šířením nového typu koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19 již má znatelné dopady i v oblasti ekonomiky a financí. Pro jednotlivé farnosti diecéze i pro Biskupství královéhradecké mají v rozpočtovém hospodaření zásadní význam kostelní sbírky. Vzhledem k přijatým opatřením s důsledkem neúčasti věřících na bohoslužbách dochází k propadu výběru kostelních sbírek. Sbírky znamenají zásadní příjem farností, z kterého jsou hrazeny provozní náklady (např. energie, služby) i opravy církevního majetku.

Rovněž biskupství je ve svém rozpočtu závislé na výběru účelových sbírek - např. sbírky na plošné pojištění majetku diecéze, na bohoslovce a na ostatní potřeby diecéze. Biskupství královéhradecké je příjemcem výše vyjmenovaných účelových sbírek a hradí nemalé náklady v těchto oblastech, které převyšují i běžné objemy účelových sbírek. Chceme dát možnost věřícím zaslat finanční prostředky bezhotovostní formou na příslušný účet farnosti nebo Biskupství královéhradeckého.

Dary pro Biskupství královéhradecké - číslo účtu 1006010044/5500
Pojištění kostelů a dalších církevních budov - variabilní symbol 726

- Kněžský seminář a formace bohoslovců - variabilní symbol 222

- Pastorační aktivity v diecézi - variabilní symbol 225

- Církevní školství v diecézi - variabilní symbol 221

Možnost přispět bezhotovostní formou na ostatní účely na základě vyhlášených sbírek Diecézní katolické charitě a Papežskému misijnímu dílu:
Diecézní charita - číslo účtu: 1006016622/5500, variabilní symbol 286
Papežská misijní díla - číslo účtu: 72540444/2700, variabilní symbol 10

Prosíme dárce o uvedení identifikace dárce při platbě ve "Zprávě pro příjemce" ve tvaru "Dar na činnost - Nováková M." a o uvedení kompletní identifikace včetně adresy do e-mailové zprávy na adresu správce farnosti (v případě farnosti), nebo na adresu ucto@bihk.cz v případě daru na účet biskupství. Samozřejmě i nadále zůstává alternativní možnost v případě konání sbírek v kostelích přispět obvyklou formou.

Všem případným dárcům děkujeme

Mgr. Ing. Pavel Rathouský